czwartek, 3 lipca 2014

Orientalny bakłażan nadziewany wołowiną/ Oriental aubergine stuffed with beef

Ten przepis nie został przygotowany przeze mnie, za to wykonawcy spoglądałam przez ramię, a następnie z ochotą zjadłam. Tak doprawionego mięsa w bakłażanie jeszcze nie jadłam, naprawdę jest super.

Składniki:
bakłażan
mięso wołowe (u mnie gulaszowe zmielone w malakserze)
rodzynki
pietruszka
koperek
kumin
pieprz
cynamon
goździki
pomidory na wierzch

Bakłażana przeciąć na pół, lekko podsmażyć (można w piekarniku w całości, można w połówkach na patelni), pamiętać trzeba, że bakłażan jak gąbka wchłania każdą ilość oliwy jaką się na niego wyleje. Bakłażana wydrążyć, na patelni usmażyć mięso z utłuczonymi w moździeżu przyprawami, dodać rodzynki, pietruszkę i koperek i kawałki wydrążone z bakłażana. Nadziać połówki bakłażana i na wierzchu umieścić plastry pomidorów (ich funkcją jest przede wszystkim, aby mięso nie wyschło). Zapiekać w piekarniku około 20 minut w 180 stopniach.


This dish wasn't prepared by me, but I was assisting the chef while preparing and ate it afterwards ;) I've never eaten an aubergine spiced like this and I really like it.

Ingredients:
aubergine
beef (I've used meat for stew and minced it at home)
raisins
parsley
dill
cumin
pepper
cinnamon
cloves
tomatoes to cover

Cut aubergine into halves, fry for a while on a pan or bake in oven. Be careful with olive, it can absorb any amount you put on the pan. Hollow out the aubergine, leave about 1cm of filling untouched. Fry meat with spices pestled in a mortar, raisins, dill and parsley. Fill the aubergines, put slices of tomatoes on the top and bake in the oven about 20 minutes in 180 Celcius degrees.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Smakowało? - zostaw komentarz :)
Did you like it? - leave a comment :)